چاپ        ارسال به دوست

مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران برگزار می‌کند:

ویژه برنامه هفته جهانی فضا با شعار کشف جهان‌های تازه در فضا

ویژه برنامه هفته جهانی فضا عصر چهارشنبه 19مهر ماه 96 در مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط  عمومی مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران، امیرحسین چیذری مدیر مرکز علوم با اعلام این خبر گفت: هر سال انجمن هفته جهانی فضا موضوعی را برای هفته جهانی فضاانتخاب می‌کند تا تمام فعالیت‌­ها و رویدادهای صورت گرفته در جهان را در این هفته (4 تا 10 اکتبر 2017 میلادی) پیرامون این شعار برنامه‌ریزی کند. این انجمن، شعار هفته جهانی فضا در سال 2017 را «کشف جهان‌های تازه در فضا» اعلام کرده است.به همین مناسبت مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران همچون سال‌های گذشته ویژه برنامه‌ای را روز چهارشنبه 19 مهر 96 از ساعت 17 الی 21 برای عموم شهروندان در تالار کهکشان برگزار می‌کند.

مدیر مرکز علوم عنوان کرد: با توجه به شعار هفته جهانی فضا «کشف جهان‌های تازه در فضا» ، یکی از موضوعات سخنرانی برنامه به شعار مذکور اختصاص دارد و مهندس آریا صبوری(کارشناس نجوم) سخنرانی خود را با موضوع «تلسکوپ جیمزوب و کشف جهان‌های جدید» برای علاقه‌مندان بیان می‌کند.

چیذری خاطرنشان کرد: سخنرانِ ویژه برنامه دکتر سپهر اربابی بیدگلی (مدیر سابق توسعه طرح رصدخانه ملی ایران)، سخنرانیِ خود را باموضوع «معمای ذرات بسیار پر انرژی در پرتوهای کیهانی» به حضار ارائه می‌کند.

وی تصریح کرد: پس از سخنرانی‌ها، دانش‌آموزان مهارت‌آموزِ هوافضا برنامه‌ای را با عنوان (ایده تا محصول) برای علاقه‌مندان اجرا می‌کنند.

مدیر مرکز علوم ادامه داد: رصدآسمان شب، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به نفرات برتر از دیگر برنامه‌های این همایش علمی است.

وی افزود: این برنامه در سطح عمومی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این برنامه به نشانی میدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی(عرفات)-شماره22-مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز علوم http://sactehran.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 22293280،22292246 (داخلی102) و شمار ه مستقیم 96027657 تماس بگیرند.


١٣:٥٩ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٤٦    /    تعداد نمایش : ١٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: